8 lut 2014

Brak wody w instalacji centralnego ogrzewania

Każdy mieszkaniec domu zdaje sobie sprawę z faktu, że bez sprawnego pieca i grzejników w naszym klimacie trudno przeżyć okres kapryśnej zimy. To jaka potrafi być zima wszyscy dobrze wiemy, można spodziewać się wysokich dodatnich temperatur w grudniu  i tego, że  naszym ogródku zakwitną krokusy, równie prawdopodobne jest wystąpienie arktycznych czy też syberyjskich mrozów.
Brak wody w piecu Buderus
Brak wody w piecu Buderus
Piec Buderus automatycznie dostosuje parametry wody kotłowej takie jak temperatura, czy też dobierze jej prędkość przypływu przez grzejniki, ale czy potrafi poradzić sobie z brakiem wody w instalacji centralnego ogrzewania. Na pewno odmówi posłuszeństwa i wyłączy się a wówczas koniecznością stanie się wezwanie SERWISU BUDERUS. To dziwne ale coraz częściej przyzwyczajamy się, że ktoś rozwiązuje za nas problemy, producenci a zwłaszcza tacy jak BUDERUS przechwalają się, że ich produkty wykazują się niebywałą inteligencją i potrafią ogrzać nasz dom w taki sposób, że my użytkownicy nawet tego procesu nie dostrzeżemy i będziemy swój wolny czas spędzać delektując się niebywałym urokiem przebywania w naszej rezydencji. Wystarczy przeczytać foldery reklamowe wielkich koncernów grzewczych aby nabrać przekonania, że zakup ich produktów to praktycznie zerowe rachunki za energię, niebywały komfort w każdym aspekcie życia oraz dni wypełnione szczęściem, takie treści przemyca się usiłując sprzedać urządzenia do ogrzewania.
Brak wody zauważymy na pewno w kranie usiłując umyć brudne ręce, ale brak wody w instalacji co, po co tam woda zada sobie to pytanie wiele osób, grzejniki mają przecież grzać i to mocno, zwłaszcza gdy na dworze jest  mróz i śnieg. To prawda, jednak brak wody w instalacji co, a zwłaszcza spadki jej ciśnienia to bardzo częste przyczyny interwencji serwisu kotlarskiego.
Na pewno żaden producent nie zastosował jeszcze inteligentnego systemu sterowania systemem ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej, który nie wymagałby współpracy użytkownika z osobą zajmującą się serwisem urządzeń grzewczych. W Warszawie posiadacze domów i kotłów grzewczych to lekarze, literaci, prawnicy, muzycy, politycy, aktorzy, prezesi wielkich koncernów, urzędnicy, humaniści a czasami nawet osoby bezrobotne bez żadnego zajęcia, słowem ludzie którym do wykonywania ich codziennych czynności zawodowej niepotrzebna jest elementarna znajomość procesów fizycznych i którzy nie muszą zastanawiać się nad skomplikowanymi aspektami wzrostu czy spadku ciśnienia w instalacji co podczas pracy palnika kotła grzewczego.
To ciekawe,  wiedza oraz podstawy nauk przyrodniczych okazują się zbędne w naszym życiu, więcej miejsca zajmują seriale i ciekawe programu telewizyjne, niuanse katastrofy smoleńskiej czy też nowinki i plotki z życia gwiazd oraz wieści ze świata mody. Przeczytanie instrukcji obsługi  często zabiera zbyt dużo czasu, lepiej zrelaksować się przy dobrym drinku czy też zrealizować poświęcając się pracom w ogródku, przyjemnie jest zaprosić bliska rodzinę na obiad czy wybrać się na zakupy do centrum handlowego. Kto dziś zastanawia się po co jest woda w kaloryferach, jak działa układ grzewczy, doskonałą receptą na niedogrzany pokój i zimny grzejnik jest jego odpowietrzenie. Jeśli to nie pomaga......, wystarczy wezwać serwis i to tylko w wtedy, gdy napotykamy jakiś konkretny problem którego nie jesteśmy w stanie ani zrozumieć ani naprawić.