22 sty 2014

Buderus Logamax Plus GB162 Serwis Warszawa

Buderus GB162 Logamax Serwis 
Sercem każdego kotła grzewczego jest wymiennik ciepła. Koncern Buderus udoskonalił swój historyczny model kotła kondensacyjnego GB112, prezentując nowoczesne urządzenie oznaczone symbolem  GB162. Wymiennik ciepła wykonany został ze stopów aluminium, pokryto go powierzchniowo szlachetnym preparatem o nazwie ALU PLUS. Nawierzchnia ALU PLUS zwiększa trwałość wymiennika i  upraszcza czynności serwisu. Stopy aluminium ulegają procesowi degradacji w komorach spalania pieców kondensacyjnych, w wilgotnym środowisku pod wpływem wysokich temperatur powstaje biały proszek, który uniemożliwia swobodny przepływ gazów spalinowych. Serwis kotłów kondensacyjnych polegał w przede wszystkim na czyszczeniu komór spalania z produktów korozji, warto zauważyć, że żywotność wymienników ciepła ze stopów glinowych dotychczas była ograniczona do kilkunastu lat eksploatacji. Po tym okresie następował drastyczny spadek sprawności urządzenia co skutkowało koniecznością kosztownej wymiany lub zakupu nowego pieca. Nie bez znaczenia jest też fakt możliwości współpracy tych urządzeń z systemami pozyskującymi cenną energię ze źródeł takich jak słońce. Zapewnia to potencjalny dostęp do darmowej energii, zwłaszcza w krajach o ciepłym klimacie. Inwestycje w energooszczędne systemy dosyć szybko amortyzują się nawet w naszych warunkach klimatycznych, czas zwrotu wydatków poniesionych na systemy solarne to okres kilkunastu lat.


GB162 Logamax Buderus Serwis
GB162 Logamax Buderus Serwis 
Warto zauważyć, że dzięki nowatorskiej konstrukcji, kocioł Buderus Logamax GB162 jest bardzo oszczędny i cichy a co najważniejsze bardzo prosty w obsłudze. Ma to olbrzymie znaczenie gdy musi pracować w niewielkich pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi takich jak łazienki czy też kuchnie. Podstawowe parametry są w sposób intuicyjny łatwo modyfikowalne, piec potrafi obsłużyć kilkuletnie dziecka lub starsza osoba nie posiadająca szczególnych uzdolnień technicznych. Firma Buderus zadbała o prostotę i kieszeń potencjalnego klienta, regularne czynności serwisowe dokonywane przez BUDERUS SERWIS pozwalają na wieloletnią bezawaryjną i bezpieczną eksploatację. Najlepsze konstrukcje również wymagają troski i opieki serwisowej, dbałość o nie zwykle gwarantuje użytkownikowi  ponadprzeciętną żywotność sięgającą 20-30 lat. Ważnym czynnikiem jest doświadczenie producenta oraz jego renoma.
Firma Buderus produkuje kotły grzewcze od kilkuset lat, niemieccy projektanci i konstruktorzy cenieni są przez klientów na całym świecie. Niemieckie konstrukcje charakteryzują się prostotą, trwałością oraz przemyślaną budową ułatwiającą prace serwisowe. Nikogo dziś nie dziwi ekspansja technologii niemieckiej, wartym zauważenia jest fakt, że w krajach o wysokiej kulturze technicznej takich jak Niemcy, Austria czy też Szwajcaria używane samochody czy też piece, nawet kilkunastoletnie są sprawne i znajdują nabywców w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Dotychczas nie zanotowano eksportu zadbanych używanych urządzeń z Polski na Litwę czy też do Estonii. Przyzwyczajenia Polaków jednak ulegają modyfikacji, nie czekamy już tak jak kiedyś aż urządzenia odmówią posłuszeństwa tylko coraz chętniej korzystamy z usług wyspecjalizowanego serwisu, słowem wolimy zapobiegać awarią i nie ponosić niepotrzebnych kosztów drogich napraw. Kończy też się epoka gdy Polacy wszystko musieli naprawiać sami i na wszystkim znali się bardzo dobrze. Oczywiście sami potrafimy zadbać o trawnik w naszym ogrodzie i nie pozwalamy zarobić firmie ogrodniczej jednak z roku na rok jest coraz mniej osób wykonujących samodzielny serwis swoich urządzeń grzewczych.